PolicePolicija ir katrā valstī. Policija ir valsts pārvaldes institūcija kas nodrošina kārtību un mieru sabiedrībā, aiztur noziedzniekus un aizsargā tautu no nevēlamiem elementiem. Tāpat kā citur pasaulē, arī Latvijā, policija ir tā institūcija, kas mūs ne tikai aizsargā, bet arī uzrauga, lai mēs pildītu savus pienākumus, nepārkāptu citu individuālās tiesības, ievērotu likumus.

Policija ir militarizēta valsts pārvaldes institūcija kas ir pakļauta iekšlietu ministrijai. Latvijā ir vairāki policijas veidi, tie ir gan pašvaldību policija gan kriminālpolicija, militārā policija un drošības policija, ceļu policija un citas.

Katra no minētajām policijas institūcijām darbojas savā individuālajā jomā, bet kopējā plānā, policija, neskatoties uz tās iedalījumu, nodrošina mieru un kārtību mūsu valstī.

Policijai Latvijā ir dziļas saknes. Daudzi ir dzirdējuši vecāka gadu gājuma cilvēkus saucam policiju par miliciju. Tas ir tāpēc ka PSRS laikā, Latvijā bija milicija un tikai vēlāk tika izveidota mums zināmā policija. Taču tas nebūt nav policijas pirmsākums Latvijā. Šajā teritorijā policija, jeb tai līdzīgas institūcijas, bija sastopamas jau 18. gadsimtā. Mūsdienu policija no tas atšķiras pat ļoti, vairs netiek algoti bendes, bet pamata principi ir palikuši tie paši. Nodrošināt kārtību un aizsargāt tautu, un, protams, nodrošināt likumu ievērošanu.

Vislabāk zināmā policijas nozare Latvijā ir ceļu policija un tas ir saprotams, jo ceļu policijai ir daudz lielāka saskare ar tautu ikdienas gaitās. Vai tie ir negadījumi vai reidi, vai ātruma pārkāpēju ķeršana, bet šie ierēdņi ir daudz biežāk redzami par pašvaldības policistiem vai drošības policiju, ko ikdienā sastop vien retais. Policijai ir arī ļoti lielas problēmas ar sava tēla spodrināšanu sabiedrībā. Valda diezgan noraidoša attieksme pret šo amatu un tam ir savi iemesli. Tomēr, kopumā, šī ir ļoti noderīga, vajadzīga un svarīga profesija kura ir jānovērtē un policisti ir pelnījuši mūsu cieņu un pateicību. Bez policijas, Latvijas ikdiena būtu daudz, daudz citāda, jo nebūtu neviena kurš liktu ne tikai maksāt sodus, bet ievērot likumus kuri ir nepieciešami mūsu visu drošībai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *