Vai tu zināji, ka Rīgā tiek veikta videonovērošana? Ja nezināji, tad tagad zināsi, ka Rīgā tiek veikta videonovērošana. To dara Rīgas Pašvaldības Policija, lai pastiprinātu kārtību un drošību.

Kā ziņo Rīgas Pašvaldības Policija (RPP): ‘’Svētdien, 30.oktobrī, ap 8.00 no rīta RPP videonovērošanas centra darbinieki 11.novembra krastmalā pamanīja jauniešu kompāniju, kura stāvēja netālu no kādas “Mitsubishi” markas automašīnas. Kārtības sargi caur kameras aci pievērsa jauniešiem uzmanību un redzēja, kā viens no viņiem uzlec uz automašīnas motora pārsega un ar kāju iesper pa tās vējstiklu. Uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtīta tuvākā RPP ekipāža. Dažus mirkļus vēlāk policisti bija klāt un sāka skaidrot notikušā apstākļus. Automašīnas bojātājs stāstīja, ka auto pieder viņa draugam, sakot, ka draugs pret viņa rīcību nekādas pretenzijas necels. Tajā pašā laikā notikuma vietā uzradās arī automašīnas īpašnieks. Viņš stāstīja, ka patiešām pazīst automašīnas bojātāju, bet ar situāciju viņš nebija apmierināts un vēlējās rakstīt iesniegumu, tādēļ uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas darbinieki. Sarunu laikā vizuāli bija redzams, ka jaunieši ir pamatīgā reibumā. Vēlāk Valsts policijas darbinieki incidentā iesaistītās personas nogādāja policijas iecirknī, taču tur, skaidrojot notikušā apstākļus, automašīnas īpašnieks nolēma pieteikumu nerakstīt, sakot, ka ar draugu vienošoties par zaudējumu atlīdzību. Taču šajā brīdī jauniešu izklaides nebeidzās. Neilgi pēc pulksten 10.00 RPP videonovērošanas centra darbinieki pamanīja, ka tā pati kompānija atgriežas pie bojātā spēkrata, taču sākumā jaunieši nekur nebrauca – vien turpināja sēdēt automašīnā. Taču vēl divas stundas vēlāk automašīna izkustējās, bet pie tās stūres sēdēja tas pats jaunietis, kurš automašīnu rīta pusē bija sabojājis. Uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri konstatēja, ka 23 gadus vecā jaunieša izelpā ir 1,89 promiles alkohola, turklāt izrādījās, ka viņam nebija autovadītāja tiesību. Līdz ar to par automašīnas vadīšanu reibumā bez tiesībām Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess.’’

Pāris stundu laikā 23 gadus vecs jaunietis policijā nonāk divreiz. Pirmā reize bija automašīnas bojāšanu, bet otrajā reizē par šīs pašas automašīnas vadīšanu alkohola reibumā bez tiesībām. Abus pārkāpumus izdevās konstatēt ar Rīgas pašvaldības policijas (RPP) videonovērošanas centra palīdzību. Auto vadīšana alkohola reibumā ir ļoti nopietns pārkāpums, ko nevajadzētu darīt nekad! Pat iedomāties par tādu lietu nevajadzētu, jo pēc tam problēmas būs daudz un dažādas. Esiet atbildīgi pret savi, savu maku un apkārtējiem cilvēkiem, kas arī tiek apdraudēti, ja vadītājs ir alkohola reibumā. Jums nav tiesības vadīt automobili alkohola reibumā! Atcerieties uz visiem laikiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *